BUZ BANYOSU GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU ?

DENEMEDEN BİLEMEZSİN

Buz Banyosu; İyileşme evresi doğru bir şekilde egzersiz yapıyor olmak için çok önemlidir. Egzersiz yapmak vücudu oluşturan birşey değildir,aksine  parçalayan birşeydir. İyileşme sürecinizdeyse vücudunuz yeniden oluşturulur ve bu, kasların gelişip yeni formlarındaki ilerlemeleri koruması için gereklidir. Hızlı bir toparlanma, uygun bir egzersiz süreci elde etmek için çok önemlidir. Düzgün bir şekilde iyileşme evresi geçirmezseniz, gereken sıklıkta antrenman yapamazsınız. Ayrıca her egzersiz seansından en iyi şekilde yararlanmak için vücudun tamamen dinlenmesi gerekir.

İşte size her zamanki sıklığınızda derslerinize gidip; Muay Thai hedeflerinize ulaşmak için birkaç ipucu

Buz banyolarından sıcak duşlara ve yüzmeden hafif tempoda koşmaya kadar, spor salonları tarafından önerilen birçok farklı iyileşme yöntemleri vardır.

İyileşmenin üç temel unsuru vardır:
Dinlenme (Hareketsizlik)
Uyku
Uygun diyet

Bir insanın ihtiyaç duyduğu dinlenme miktarı, vücutlarına ve eğitim gereksinimlerine göre değişkenlik gösterir. Geceleri en az 7 saat uyku tavsiye edilir. Ortalama bir egzersiz seansınızın daha yüksek olması durumunda, bunun en az 7 ila 9 saat olması gerekir. Vücudunuzun iyileşmesi için zaman ayırmanız gerekir.

Diyet de oldukça önemlidir. En iyi diyet dengeli bir beslenmedir! Çok fazla sayıda diyet çeşidi vardır. Ancak bir diyet seçerken hatırlanması gereken en önemli şey herkesin farklı olmasıdır. Dünya şampiyonu için uygulanan diyet size uygun olmayabilir ve  antrenmanınızı olumsuz etkileyebilir. Hangi diyetin sizin için en iyisi olduğuna karar vermek için bir uzmana danışmanız gerekir

Yukarıdaki sayılan yöntemler egzersiz sürecinin çoğunluğunu oluşturur, ancak buz banyoları ve esneme hareketleri gibi tam etkili olmayabilirler. İyileşme evresinin küçük bir bölümünü oluştursalar da yine de etkilidirler. Bu iyileşme evresinde birden fazla yöntemi birleştirip sizin için en iyisini keşfetmek en doğrusudur. İletişim  Instagram

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on vk
VK

Blog Yazılarımız