HANGİ BOYUTTA ELDİVEN TERCİH ETMELİYİM ?

HANGİ BOYUTTA ELDİVEN TERCİH ETMELİYİM

Boks eldivenleri ons cinsinden ölçülür ve genellikle 8oz-20oz arasındadır. O kadar çok seçenek var ki, doğru boyutu seçmek önemlidir.

8-10 OZ ELDİVEN
8-10 oz eldivenler genellikle profesyonel dövüşçüler tarafından müsabakalarda kullanılır. Çok hafiftirler ve genellikle elleriniz için fazla koruması yoktur. Eğitim için çok faydalı olmaması ile birlikte sparring yapmak için de çok uygun değildirler ve çok az korumaya sahip olduklarından dolayı torba çalışması için de önerilmez

12-14 OZ ELDİVEN
Amatör boksta rekabet için 12oz eldiven standarttır. Ellere biraz tampon ve koruma sağlar. Genel antrenman için 8-10 oz eldivenlerden daha iyidirler.  Sparring için bazı spor salonları tarafından kullanılır, ancak genellikle 16 oz veya daha ağır boyutta olan eldivenlerle değiştirilirler. Torba eğitimi için 16 oz+ eldiven kadar güvenli değillerdir, ancak kullanılabilirler. Torba eğitimi için kullanıyorsanız, ellerinizin uygun şekilde sarıldığından emin olun.

16 OZ ELDİVEN
16 oz eldivenler, eğitim için en sık kullanılan eldivenlerdir. Eklemler çevresinde iyi bir dolgu malzemesi olduğu için sparring için mükemmeldirler. Ayrıca, Torba çalışması için ve eller için güvenli bir kaplama alanı vardır. Ancak, ellerinizi sarmak yine de önemlidir. Çok amaçlı eldivenlerdir ve çoğu spor salonu için uygundur.

18-20 OZ ELDİVEN
Bunlar çok ağır eldivenler ve güçlü vuruşlar için idealdir. Sparring seansları için gerekenden daha fazla dolgusu vardır ve bu iyi bir özelliktir. Ekstra tamponlama ile yaralanmaları azaltmaya yardımcı olurlar ve torba çalışmaları için mükemmeldirler. Çok ağır oldukları için hızlı antrenman yapmak için faydalı değillerdir.

Eldivenlerinizi satın alma konusunda başka sorularınız varsa, bize bir mesaj göndermekten çekinmeyin. İletişim  Instagram

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on vk
VK

Blog Yazılarımız