KİLO VERMEK İÇİN DÖVÜŞ SPORLARI

KİLO VERMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Kilo vermek için dövüş sporları çeşitli nedenlerden dolayı inanılmaz bir egzersizdir.

İlk olarak, fazla kilosu olan insanlar için uyguladığı egzersizlerin etkisini görmek biraz zaman alır. Egzersizleri yaparken kilolarından ötürü daha fazla zorlanırlar. Koşmak, yürümek ve diğer birçok egzersiz eklemlere çok fazla baskı yapar. Bu zorluklar egzerizlerde ağırlıkların arttırılmasıyla daha da şiddetlenir. Ancak dövüş sporları, eklemlere çok az baskı uygulamaz ve zıplama hareketi gerektirmez. Kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen insanlar için dövüş sporları,yapılması çok rahat egzersizlerdir

İşte size her zamanki sıklığınızda derslerinize gidip; Muay Thai hedeflerinize ulaşmak için birkaç ipucu

Son zamanlarda kilo kaybı için yüksek yoğunluklu aralıklı antrenmanlar (HIIT) çok tutuldu. Bunun nedeni kalorilerinizi sadece egzersiz yaparken yakıyor olmanızdan değil, egzersizden sonraki 24 saatte de ekstra kalori yakmaya devam ediyor olmanızdandır. Bunun nedeni yorucu fiziksel egzersizin metabolizmanızı hızlandırmasıdır. HIIT antrenmanı, egzersizin yoğun yapısından dolayı vücut metabolizmasının hızının daha yüksek ve daha uzun sürmesini sağlayabilir. Dövüş sporları bu tarz HIIT antrenmanlarının bir örneğidir. 2-3 dakika boyunca yüksek yoğunluklu antrenmanlar yapıp, aralarında dinlenerek yapılan egzersizden sonra 24 saate kadar yağ yakmak için harika bir yoldur.

Sadece dışarı çıkmak ve egzersiz yapmak bile kilo vermek için mükemmeldir. Bununla birlikte, en yoğun eğitimde bile, sağlıklı ve dengeli bir beslenme olmadan kilo kaybı olmaz. Uygun bir diyetle birlikte dövüş sporları gibi düzenli egzersiz vücudunuzu, yaşam kalitenizi ve enerji seviyenizi önemli ölçüde iyileştirir.

Kilo verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Şimdi bize ulaşın! İletişim  Instagram

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on vk
VK

Blog Yazılarımız